Kuidas kujundada retro stiilis elutuba?
Retro stiil on möödunud sajandi keskpaigast pärit või inspireeritud kerge mööbel ja natuke naljakad aksessuaarid; geomeetrilised mustrid - ruudud, ringid, kolmnurgad, stiliseeritud või naiivselt armas taimeornament; pentsik, boheemlaslik värvilahendus ehk esmapilgul kokkusobimatud julged toonid – need on aspektid, mis teevad selle 50ndatest, 60ndatest, 70ndatest pärit stiilisuuna nii populaarseks.

Mängi mustrite ja värvidega. Andes kodule retrolikku välimust ole julge, särav ja humoorikas. Siin on võtmesõnadeks tugevad julged mustrid ja värvid. Suuremustrilised tapeedid ja kleebised ning tugevatoonilised ühevärvilised pinnad on lihtsaim viis möödunud sajandi kümnendite saavutamiseks. Kui soovid rahulikumat ja vaoshoitumat tulemust, vali välja 1-2 meeldivat põhitooni, mis kajastuks seinakatetes, kangastes ja sisustuselementides.

Ole loominguline kangaste ja tapeetidega. Retromustris kardinad ja padjad ning seina kleebitud tapeet pole ainus viis ilme muutmiseks, uuenda vana sohva või tugitool sobiva kangaga, taaskasutus ja teiseringi mööbel on siin omal kohal. Võid muretseda teiseringi mööbli ja jätta see nii nagu välja näeb, lisades diivanile näiteks vaid kirevamustrilisi patju, aga miks mitte proovida kätt ülevärvimise, decoupage'iga, nuppude vahetuse või hoopiski tervenisti uuendamisega. Kappi, kummutit, tualettlauda, riiuleid, isegi köögimööblit võib uuendada ka retromustris tapeedi või kangatükkidega, neid mööblile liimides ja hiljem üle lakkides.

Pööra rõhku ka detailidele. Boheemlaslikud vaasid, 50ndate – 70ndate hõnguga topsid, vana raadio või kohver on osa lõbusast retrokujundusest. Sobivas suuruses karbid on väärt abimehed pisividinate hoidmiseks, kleebi need üle geomeetrilise kirevamustrilise tapeediga. Raami retrostiilis poster seinale karakteri andmiseks. Kui parasjagu sobivaid pilte ei leia, tee lõbus kollaaž erinevatest retromustris tapeeditükkidest, selliseid näidisjuppe küsi julgesti Tapeedistuudio salongist. Anna uus välimus ühevärvilisele padjale – lõika samast kangast, millest sai kardin või/ja tugitool sobiv mustriosa välja ja kinnita aplikatsioon padjakattele.

Tekst: Anneli Sisask
tapeedid.ee
Fotod: Pinterest.com

Saa inspiratsiooni!

Jaga seda postitust

Submit to Facebook

Fotod: Pinterest.com
Soovid teada mida põnevat iga kuu meie ajakirjas kajastatakse, liitu uudiskirjaga!

Täname, et liitusite uudiskrjaga!

VAATA VEEL IDEID AJAKIRJAS!

Mida saab teha vanast rulast?

Paar ideed nii tuppa kui õue

Väike ja armas maakodu oma ilu ja võluga

Maakodu kujundamine tuleb ikka südamest, nii nagu endale meeldib. Vaata…

Hubasust rõhutavad detailid elutoas

Millised detailid lisavad elutoa interjöörile hubasust?

Mereteemaline magamistuba

Kuidas luua mereteemaline magamistuba?

Valge köök maakodus

Kuidas kujundada valget maakodu kööki?

Seinapildi valik elutuppa

Millist seinapilti valida elutuppa?

Ideed vannitoa kujundamiseks

Lihtne skandinaavia stiilis vannituba. Armsa mustriga plaaditud põrnad. Hubasemaks muudavad vannitoa tekstiilesemed ja armas punutud kaanega korv.

KONTAKT
Romantilinekodu OÜ
Telefon: +  (372) 56 06 38 95
Email: romantilinekodu@gmail.com

Meile saab kirjutada

LIITU UUDISKIRJAGA