Too kevad tuppa!

Kui kevad saabub

Päiksevari või päiksesirm terrassile

Kui päike on terav ning soovid kaitset päikese eest.

Kuidas valida diivanit?

Oot-Oot on Eesti disaini- ja mööblistuudio, kust uurisime kuidas valida ja hooldada diivanit?

Paberkott elutoa interjööris

Paberkott elutoa interjööris

NII PALJU IDEID JA NII PALJU SOOVE, SEDA KÕIKE JAGADA.

Millist vaipa valida ja kas see ongi nii lihtne kui esmapilgul tundub?
Imelised tapeedid, kuid milline sobib just sinu kodu interjööri?
Igas kodus on väikeseid detailie, kuid kui palju neid peaks olema ja kuidas neid sobitada kogu ülejäänud interjööriga?
Kõigest sellest ja paljust muust rubriigis "IDEENURK", kus huvitavat lugemist koos galeriidega, teile inspiratsiooniks toome.

Ilusaid hetki koos meiega!

Romantiline KODU

VALGUSTI SISEKUJUNDUSES

Ruum ja  kasutusotstarve
Valgusti valimisel on tähtis teada, milline on ruum ja kas vajatakse ühte uut valgustit või vajab kogu ruum uusi valgusteid. Lisaks on tähtis on teada ruumi suurust, kasutusotstarvet ja kuidas on ruum sisustatud.

Ära unusta sisekujundust
Nagu kõik muud esemed kodus on valgusti valik samuti väga oluline. Kindlasti on laes rippuv lamp üheks oluliseks elemendiks. Esmane eesmärk on valgustada elamist, kuid kindlasti ei tohiks unustada ilu, mida uhke lamp meile igapäevaselt pakub.

PÕRANDAKATETE VALIK ELURUUMI

Põrandakatte valik on üks osa, millest saab alguse interjööri kujundamine. Praegusel ajal on pakutavate põrandakatete valik poodides tavatult suur, mistõttu võib valiku tegemine osutuda päris keeruliseks.
Tehniliselt läheb põrand maha kõige viimasena, kuid mõelda tuleb sellele kõige esimesena. Põranda valikul jälgi ühtset joont, igasse tuppa sama põrandakate välja arvatud  wc ja vannituba.  Kindlasti tuleks peale jalge alla jääva põranda valimist, mõelda ka üldisele disainile, mis hiljem sobituks kogu muu disainiga. Valimisel tasuks endalt küsida, kui suur hulk inimesi ja kui sagedasti sellel käima hakkab, kas peres on ka lemmikloomi ning kui palju ollakse valmis tulevikus panustama põrandahooldusele ja koristamisele. Kui põrand maas jälgi ,et sinu põrand oleks peeneotsaga mööblidetailide eest kaitstud, pannes iga mööblidetaili alla pehmenduse.  Pehmendused aitavad kaitsta sinu põrandakatet kriimustuste eest.  Sest kui näiteks tool, mille jalad on peene otsaga, edasi-tagasi kohalt nihutatakse, rikuks see kohe kindlasti lootusetult iga põranda.
Põranda eluea pikendamise huvides on olulisim õige paigaldus ning hilisem hooldus.

Jäta meelde: Kui põrand valitud, osta materjali alati rohkem varuks! Arvestada tuleb ka sellega, et näiteks rullmaterjali ning toonitud puidu puhul võib partiide lõikes esineda materjali erisusi ja seepärast peaks kogu vajaminev kogus olema ostetud ühest tootmispartiist. Kui on naturaalne toonimata puit, siis sellist riski ei ole.

TREPP ON SISEINTERJÖÖRI OLULINE OSA

Enne trepi ostmist tasub oma eelistused ja võimalused läbi mõelda. Trepi kuju sõltub paigutusest ruumis ja trepi avast. Kui elamises on vähem ruumi annab keerdtrepp võimaluse palju pinda kokku hoida.
Kui on soov luua valgusküllane ruum ega taheta, et trepp varjaks päevavalgust on sobivaim lahendus reguleeritavatest elementidest trepp, mille õhuline konstruktsioon ei takista valguse läbipääsu. Olles leidnud õige lahenduse ei tohi unustada, et trepp vajab piiret, mis tagab seda kasutavate inimeste turvalisuse.

Katame terrassil laua

Naudime maitseelamusi omaenda terrassil- galerii

Vana efektne uks elutoa interjööris

Kuidas kasutada ära efektseid vanu uksi elutoa interjööris?

Maast laeni raamaturiiul elutoas

Inspiratsiooniks elutoa kujundamisel!

Hubasust rõhutavad detailid elutoas

Millised detailid lisavad elutoa interjöörile hubasust?

Rootsis väga armastatud ahjukartul krevettidega

Maitsvad ahjukartulid krevettide ja tilliga, maitsevad kindlasti paljudele. Neid on lihtne valmistada ja ei vaja palju aega.

02 Mär 2017
Imemaitsvad võileivad

Vaata ideid, kui tekib isu maitsva võileiva järele

02 Veebr 2017
Soovid teada mida põnevat iga kuu meie ajakirjas kajastatakse, liitu uudiskirjaga!

Täname, et liitusite uudiskrjaga!
KONTAKT

Romantilinekodu OÜ
Telefon: +  (372) 56 06 38 95
Email: romantilinekodu@gmail.com