Kurk

Kurk on laialt tuntud köögivili. Ta sisaldab suhkrut, vähesel määral valku ja vitamiine, mineraalsooli ning inimorganismile väga vajalikke ensüüme.

Efektne veesilm

Vesi püüab alati pilku, selle hääl mõjub rahustavalt ning õigesti valitud veesilm täiendab oluliselt aia kompositsioonilist- ja puhkeväärtust.

Sibul

Sibulatest kasvatatakse koduaias kõige sagedamini harilikku söögisibulat, mis ei vaja erilist propageerimist, vaid on juba ammu omandanud kindla koha kodu toidusedelis.

Mõned ideed kuidas pidupäeval aeda kaunistada

Suvi on imeline aeg, miks mitte seda rohkem aias olles nautida.

KAUNIS AED ON ILU SILMALE JA ÕNN SÜDAMES!

Enamasti tekitab sõna aed inimeste silme ette pildi lillepeenardega ümbritsetud muruplatsist. 
Aiad rajatakse eelkõige aga inimeste, mitte taimede jaoks.
Inimeste huvi aiadisaini vastu on kasvanud aastatega. 
Juurde on ajaga tulnud erinevaid stiile ja materjale.  Kindlasti on aiakujunduse
üheks suunaks minimalism, kuid kujundamise reeglid on jäänud ikka samaks.

Tundke rõõmu igast pisikesest maalapist, mida saate ise kujundada. Olgu see siis väike osa aknalaual, rõdul või maapinnal, saate teie seda enda jaoks meeldival viisil kujundada.

Ilusaid hetki koos meiega!

RomantilineKODU

 

Kõik algab mullast, sest kõige olulisem on luua kasvuks parimad võimalikud eeldused. Kõige lihtsamalt õnnestub see, kui valida muld kasutuskoha vajaduste järgi.

KOGU AIALE SOBIV ÜLDMULD

Kogu aiale sobiva üldmulla abil saab kauni lõpptulemuse väiksema vaevaga. Üldmuld sobib suurepäraselt aeda erinevate taimede istutamiseks ja muru rajamiseks. Mulla struktuur on väga stabiilne ja õhurikas, tänu millele juurdub sellesse istutatud taim hästi ja kasvatab tugevaid võrseid.

SUVELILLEDELE SPETSIAALNE ERIMULD

Suvelillede puhul soovitatakse, et need kasvaks kiiresti täieliku õitsemiseni. Kõige lihtsam on seda tagada, valides taimedele õige mulla. Suvelillede erimuld on kerge ja õhurikas ning annab taimede juurtele vajaliku hapniku. Et lihtsustada kastmist ja taimede vee omastamist, on mullale lisatud kastmiskristalle, mis hoiavad mulla niiskena ka kõige kuivemal perioodil.

OKASPUUDELE MÕELDUD ERIMULD

Okaspuudele mõeldud erimuld on loodud põõsasmustikate, okaspuude ja hortensiate istutamiseks. Erimuld sisaldab turvast ja komposteeritud puukoort. Muld on sobivalt väetatud, kuid tagasihoidlikult, et see oleks meelepärane happelisi muldi eelistavatele taimedele.
Murulauk

Murulauk on üsna sagedane kultuur koduaedades. Toiduks tarvitatakse tema rohelisi lehti, mis eeterlike õlide sisalduse tõttu sobivad hästi lihatoitude valmistamiseks.

Porgand

Juurviljade seas on porgand toiteväärtuselt tähtsal kohal. Ta sisaldab rikkalikult suhkruid ja mineraalsooli, mida inimorganism kergesti omastab.

Kurk

Kurk on laialt tuntud köögivili. Ta sisaldab suhkrut, vähesel määral valku ja vitamiine, mineraalsooli ning inimorganismile väga vajalikke ensüüme.

ISTUTUSJÄRGNE LÕIKAMINE

Pärast istutamist tuleb võraoksi kärpida. See on vajalik võra ja juurestiku vahelise tasakaalu taastamiseks, sest istiku väljakaevamisel jäi osa juurestikust mulda, aga ka pungade puhkemise ning okste kasvu ja harunemise ergutamiseks.Kärbitakse terava aianoa või -kääridega. Kärpimisel tuleb silmas pidada võra kujundamise nõudeid, okste kasvutugevust ja nende kasvusuunda. Põhimõtteliselt kärbitakse pikki tugevaid oksi rohkem, nõrgemaid vähem. Kärpimist alustatakse võra alumistest okstest. Lõige tehakse oksa edasikasvamiseks sobivas suunas asuva punga pealt. Enamasti suunatakse võraoksad kasvama võrast väljapoole.Kärpimisega reguleeritakse tasakaalu nii, et juhtoks jääks võraokstest 15...20cm pikemaks. Kui istikul on oksi liiga tihedalt ja palju, lõigatakse

LOE EDASI
Võõrasema ehk aedkannike

Suvelill, millel on palju erinevaid värve. Õied on kas efektselt suured või armsalt väiksed.

Lobeelia

Seemned külvatakse veebruari lõpus või märtsis tihendatud mullapinnale.

Lillhernes

Pane seemned idanemise soodustamiseks ööpäevaks jahedasse vette likku.

Aiakujundus

Aiakujundus annab võimaluse olla tõeline kunstnik kes maalib oma aeda imelise maali,

Terrass, milline ja millist valida.

Terrass aitab luua tervikut hoone ja teda ümbritseva aiaga.

Too lilled tuppa!

Kodud armastavad lilli, nagu meie neid. Vaata galeriid!

Kasvuhoone

Otsid ideid milline peaks olema sinu kasvuhoone, vaata imelist galeriid ja leia lemmik.

Üks armas kiik mahub ikka aeda:)

Ühest kiigest võib tekkida mälestusi või olla palju mälestusi, lase neil ärgata:)

Lillekastid ja imelised lilled

Kõigile neile, kellel pole ühtki muud paika, kus taimi kasvatada, pakub aken soodsat ja võimalusterohket kohta, et kaunistada oma elupaika.

Aedsalat

Aedsalat on varajase värske köögivilja esindaja.

Estragon

Estragon on väga väärtuslik maitsetaim. Tema lehti, varsi ja õisi kasutatakse värskelt ja kuivatatult toitude maitsestamiseks.

Rootsis väga armastatud ahjukartul krevettidega

Maitsvad ahjukartulid krevettide ja tilliga, maitsevad kindlasti paljudele. Neid on lihtne valmistada ja ei vaja palju aega.

02 Mär 2017
Imemaitsvad võileivad

Vaata ideid, kui tekib isu maitsva võileiva järele

02 Veebr 2017
Soovid teada mida põnevat iga kuu meie ajakirjas kajastatakse, liitu uudiskirjaga!

Täname, et liitusite uudiskrjaga!
KONTAKT

Romantilinekodu OÜ
Telefon: +  (372) 56 06 38 95
Email: romantilinekodu@gmail.com