NII SÜNDIS VAHVA SKANDINAAVIA LASTETUBA

Hinda seda kirjed
(1 Hinda)
23 September 50 korda TEHTUD TÖÖD

ALGUS JA IDEED

Suve algul tutvusime koduga Tabasalus, mis vajas täielikku renoveerimist nullist lõpuni, sisaldades ka huvitavaid ruumilahendusi sisekujunduse osas.
Kuna tegu oli suurema projektiga, siis täpset tähtaega ei osanud me esialgu  öelda, millal kõik 100% valmis saab. Nagu ikka alustasime ka meie projektist, kus peal esialgsed ideed ja suunad.
Taas sai võitu skandinaavialik lähenemine, “mida vähem, seda parem”.
Kuna tegemist oli pisikeste ruumidega, siis sellest lähtuvalt  sai põhitooniks valitud valge värvitoon, mis sai ka läbivaks tooniks üle kogu korteri. On ju teada, et valge avardab ja loob valgusküllasema tunde ning annab suurepärased võimalused ühendada erinevaid värve ja stiile.
Kuna selles korteris poldud 20 aasta jooksul remonti tehtud, tuli välja vahetada ka vana uks ja ukseosa sein.
“Kõige raskem oli vana tapeedi eemaldamine, üllatusena oli kihte lausa neli”.
Üllatavalt kiiresti täitusid ka prügikotid ja tundus, et lõppu ei tulegi :)
Kui tuba oli lõpuks ometi prügist prii, sai alustatud seinte pahtelduse ja lihvimisega. Pahtlit kulus selle väikse toa peale lausa 2 10 liitrist tünni. Peale pahteldust läks kogu tuba valge värvikatte alla. Nii oli tehtud algus skandinaavia lastetoaga. Kuna teadsime juba algul, et seinad ja lagi tulevad ühte tooni- valget värvitooni, arvasime algul, et seda lihtsam on põranda valimine tuppa, kuid polnud see nii kerge midagi. Käisime mitmes ehituspoes, kuid ei leidnud seda õiget. Lõpuks otsustasime  teha hulljulge otsuse ja tellisime põranda interneti teel.  Kui põrand saabus oli üllatus rahulolust suurem.  Põranda valikul lähtusime sellest, milline tuleks ülejäänud ruumi sisustus.
Kui põrand oli lõpuks maas, olid ideed sisustamise juures kiired tulema ja nii sai need algselt ka paberile joonistatud ja kirja pandud.

Riiulite osa planeerimine ja teostus. Teostus RomantilineKODU.

Riiulitega panipaik sai koheselt mõeldud nii, et see oleks ühest seinast teise pikk (, et mahutaks ära kõik laste asjad) ja samas poleks väga kõrge, kuid piisavalt kõrge mitmerealisena. Lihtsad riiulid sai valmistatud kuues osas ja hiljem ka ühendatud omavahel. Kinnitatud sai see aga korralikult seina külge, et vältida riiuliga kukkumist, kuna teatavasti lapsed armastavad ikka ronimist.

Kaks poissi, üks tuba.
Riiulite osa valmis kiirelt ja tulevased toa omanikud olid ka kiired mööbli vastupidavust testima.
Mainime ära,  poistetoa omanikeks on Robin (4a) ja Remo (9a), kel mõlemal omad soovid. Pole just kerge ühendada mõlema lapse ideid.
Enne toa projekteerimist ja kujundama asumist uurisime, mis on need idee, soovid, mis kindlasti peaks ühes põnevas ja vahvas toas olema.

Mis on need ideed ja soovid, mis peaksid ühes põnevas lastetoas olema?
Vastavad: Remo (9a), Robin (4a)
Remo(9a)- "Ma soovin, et tuba oleks valget värvi ja et kõik asjad ei oleks pilla-palla, ja et oleks lõbus lastetuba".
Robin (4a)-Robin soovib, et tuba oleks ilus. " Kus oleks ilus mõmmi mul​". "Toas oleks nagu pidu".

Remo(9a)peale toa valmimist- "Mulle meeldib see tuba, minu soov täitus". "Ja ma saan oma asjad ka kõik ise kätte".
Robin (4a)peale toa valmimist- "Mulle meeldivad kastid, sest seal on nüüd mänguasjad". "Mulle meeldib vaip ka, väga ilus vaip".

Pildiraamid ostetud mööblipoest. Piltide kujundus RomantilineKODU.
Pildiraami sees oleva kujunduse otsustasime seekord siiski ise teha, kuna ei leidnud eestikeelse disainiga skandinaavia stiilis pilte koos raamiga.

Skandinaavia stiilis mööbliesemete valimisel lähtu kindlasti mugavusest. Lapsel peab olema mugav koolitööd teha.
Valgustite osas valisime nii kohtvalgusti lapse kirjutuslaua juurde kui ka laevalgusti keset tuba. Valgustid sai valitud ühest kollektsioonist, et oleksid sarnased ja sobituksid ülejäänud toaga. Lambid on pärit Soomest.​

Lastetuppa kirjutuslaua valimisel lähtusime, sellest, et kirjutuslaud oleks mugav ja piisavalt lai nii arvutiga töötamiseks kui ka õpikutega õppimiseks, isegi siis, kui arvuti kuvar ja klaviatuur on laual.
Laua valik sai tehtud ananke.ee veebipoest, kust leiab Eestis disainitud ja toodetud mööblit.
Lastetuppa saigi just sealt valitud väga kauni retrohõngulise disainiga kirjutuslaud FUN, mis skandinaavialiku lastetuppa ülihästi sobitus. Kuna toode oli osaliselt puidutooni ühildus see hästi ka ülejäänud toas asetsevate mööbli detailidega.
Kui kirjutuslaud oli kohal, oli seda väga lihtne kokku panna. Lauaosale oli vaja kinnitada jalad ja juba oli kirjutuslaud töövalmis. Kirjutuslaua ühel küljel oli disainitud sahtel, mis väga lihtsa süsteemi abil avanes. Vaja oli vaid vajutada sahtlile ja sahtel avanes. Paremale poole aga sai mahutatud kooliõpikud ja vihikud.
Laua jalad sobitusid ideaalselt tooli jalgadega.
Kaunis mugav töökeskkond lapsele oli loodud.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

NII SÜNDIS VAHVA SKANDINAAVIA LASTETUBA, SIIT AGA LEIATE KA TOOTED MILLEGA MEIE SISUSTASIME ANTUD TOA

Hinda seda kirjed
(2 hinnangut)
23 September 41 korda TEHTUD TÖÖD

LASTETOA JOONISE KAVAND

Algne kavand sai algselt joonistatud paberile. Mille järgi oli endal juba lihtsam sobivaid tooteid sisekujundusse sobitada.
Kohe esmalt kui ruum oli tühi tekkisid ideed panipaiga kavandamisel. Kindlad olime ka selles, et ühegi riidekapiga me lastetuba ei sisusta. Kuna tegemist oli väikse ruumiga, tahtsime et ruum jääks võimalikult õhuline, avatud ja valgusküllane.

Riidekapi asemel õhuline panipaik

Kunagi ajakirja jaoks huvitavaid ideesid otsides jäi täiesti teises kontekstis silma rihmade kasutus sisekujunduses.
Nüüd aga lastetuba sisustades tuli koheselt idee püksirihmade ära kasutamisest. Muidugi polnud meil võtta niipalju ühesuguseid rihmasid kui vaja oli. Ei olnud meil ka ühtegi üleliigset. Niisiis sai mindud poodi ühesuguseid püksirihmasid ostma.
Kahjuks ei saanud me neid kõiki ühe pikkusega, mistõttu tuli neid ka ühepikkuseks lõigata. Seejärel asusime leidma laes kohta, kust nad hakkaksid laest alla jooksma. Kui olime rihmad lakke kinnitatud jäi veel saagida sobiva mõõduga puupulk.
NB! Kui sobiva paksusega puupulka ehituspoest koheselt ei leia, võib selle asemel võtta ka harjavarre, mille mõlema külje otste parajaks saagides saab sobiva lüli.
Nii tekkis idee ja teostus riietele.
Miks valisime sellise lahenduse?
Antud lahendus sai valitud selle, et tavaliselt on kõik riided kapis üksteise peal. Samas ei pruugita aga teada, milline on hetkeseis lasteriiete kapis.
Sellise teostuse puhul on aga riietest pidevalt väga hea ülevaade.
Kuidas laps riided kätte saab?
Selleks sai ostetud puidust lasteaste, mis sai mööblivärviga valgeks värvitud. Ideaalne abiline lastetuppa, mida lapsed koheselt ka usinalt hakkasid kasutama. Nüüd saavad mõlemad lapsed ise oma riided kätte.
Väiksemate riideesemete nagu pesu ja sokid ja isegi lühikesed püksid. Neile sai lastud eritellimusena teha vineerist kastid. Kastide mõõdud sai eelnevalt planeeritud ja mõõdetud ja saadetud siis spetsialistile.
Lastetoa kaste sai mõeldud kokku 14tk. Mõlemale lapsele 7 kasti kuhu paigutada oma esemed.
Alumisel riiulile sai paigutatud kuus kasti, kuhu sai pandud laste mänguasjad. Ülemistele väiksematele riiulitele aga aluspesu, sokid, lühikesed püksid ja muu pudipadi.
Kastid sai tellitud tuttavalt puidutislerit eritellimusena, kes meile eelnevalt juba ka muid mööblidetaile on valmistanud.
Tema töö puhul oli juba teada, et toode, mille kätte saame on kvaliteetne ja korralik.
Kui saabusid pakid, milles kasti osad koos juhistega, hakkas kastide kokkupanek. Kaste oli tänu puidutisleri joonistele ja numbrite lihtne kokku panna.
Siinkohal tahaks ära mainida kastide valmistaja, kelleks on Janno Toom
Nii saidki lastetoa riiulitesse vajalikud kastid, mis aitavad nüüd antud ruumis väga hästi korda hoida, kuna iga eseme jaoks on olemas oma koht.

Riided rihmade ja pulga abil rippu. Kui soovid antud lahenduse järele teha. Jäta samuti riiete ja riiuli vahel suurem vahe, et riiete vahelt jookseks õhk läbi. Samas annab selline paigutus ruumis, õhulisema mulje.
Lisaks saad tuua sel viisil valgesse skandinaavialiku lastetuppa sisse värvilaike riideesemete ja raamatute näol.

Fotodel olevate vineerist kastide autor: Janno Toom

Skandinaavia lastetoa kujundamisel said oluliseks mööbliesemed, mis olid funktsionaalsed ja lihtsad ja mis tooksid esile skandinaavialiku ilme.
Skandinaavialik valge toon sai ühendatud puiduga, mis on ühele skandinaavia stiilis toale väga omane.

Ideed ja mõtted olid kirjas, kuid väga raske oli leida tooteid, mida ka reaalselt soovisime toas näha.
Juhuslikult leidsime internetist firma designnut, kes pakkus kaasaegset ja põnevat Skandinaavia disaini, ja kelle toodete seas hakkas koheselt silma OYOY - Seiklusvaip, mis oli nagu kirss tordil, meie kujundatavasse lastetuppa.
Leidus ka ümaraid vaipasid, kuid hetkel sobiv toode just sellesse lastetuppa oli OYOY - Seiklusvaip. Vaiba kohale saabudes ei saanud lapsi sellelt enam ära. Algas seiklus vaibal koos autode ja rongidega.
Kui kujundad hetkel samuti skandinaavia stiilis lastetuba, soovitame piiluda ka designnut.ee lehele, sest just sealt võite leida endale toote, mida olete pidanud Eestis kätesaamatuks.

Lapsed ikka kardavad pimedust, nii et üks oluline detail lastetuppa, kus veel väiksed lapsed, on kindlasti ka öölamp.
Öölambi valikul lähtusime samuti skandinaavia stiilist. Öölambi valikuid leiab päris palju ja lausa mitmetelt firmadelt, kuid meie leidsime just selle armsa skandinaavialiku ilmega pilvekujulise öölambi minutuba.ee lehelt. ​

Tekstiilese, mis ei puudu enamus skandinaavia stiilis lastetubadest on vanik ehk siis lipukett, mida võib tuppa paigutada just nii kuidas ise soovite.
Kindlaid reegleid sel puhul ei ole.
Tekstiilist vanik "Jade" sai samuti minutuba.ee lehelt valitud. Kui tooted olid kohal ja need üles sai pandud. Kommenteeris 4a Robin antud tuba järgnevalt:
" Jumal kas meil on nüüd sünnipäev ?"
" Kas meil on nüüd iga päev pidu, mulle väga, väga meeldib."
Nii, et kui soovite, et ka teie lastetoas oleks iga päev pidu, leiate armsa lipuketti minutuba.ee lehelt!

​​Minu Tuba on üks vahva ettevõtte, kelle eesotsas kaks perenaist. Nende lehelt võite leida skandinaavia stiilis sisustustooteid lastetuppa, mida Eesti poelettidelt veel saada pole.
Minutuba.ee lehelt sai valitud ka Eames Kids​ toolid, lastetuppa mõlemale lapsele. Toolid sai võetud täiskasvanute mõõdus, kuna suurem laps käib juba koolis ja kirjutuslaua taha oli vaja mugavat stiilset tooli, mis ühilduks ülejäänud toa osaga. Valge plastikust istmisosa koos puidust jalgadega, sobisid tuppa ideaalselt. Me ei olnud saanud toole eelnevalt proovida, kuid kui need saabusid, said need üheks lemmik esemeks lastetoas, kuna nad on tõesti väga mugavad nii töötamiseks kui ka lihtsalt istumiseks.

Kui aga lapsed väiksed on hea võimalus tellida minutuba.ee lehelt just laste mõõdus toolid.

Paberkott sobib hästi nii mänguasjade, raamatute kui ka mille iganes muu hoiustamiseks ning on suurepäraselt korduvkasutatav. Oma värvigamma poolest sobib paberkott disainiobjektiks iga lapse tuppa. Kott pärit minutuba.ee lehelt!

Kauni disainiga lihtne, mugav, Eesti mööbel!

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Noore pere armas põhjamaine kodu - ELUTUBA 2013a

Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
20 August 108 korda TEHTUD TÖÖD

Skandinaaviahõnguline kolmetoaline korter, mille minimalistlikku üldilmesse lisavad pehmemat poolt  oskuslikult valitud aksessuaarid ja värvilahendused.
Elutoa karge loomuga halli-valget kooslust pehmendab romantilise moega lühter.
Heledates toonides neutraalne taust aitab aga mõjule pääseda erinevatel värvilaikudel, mida toas leida, näiteks sisustustekstiilidel või ka raamatutel ja lilledel ning samuti riietel koridoris.

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Noore pere armas põhjamaine kodu - KÖÖK 2013a

Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
20 August 143 korda TEHTUD TÖÖD

Avatud köögiosas skandinaavia stiilile omane musta- valge värvitooni kooslus. Mille juurde sai lisatud ehedat puitu aknalaudade näol, tuues värvi ka avatud köögiosale. Puiduosa peitsitud tamme peitslakiga.
Kogu köögimööbel oli algselt tumepunast värvi, mis sai hiljem lausa kolm kihti mööblivärvi. Algsed kõrgsurvelaminaadist hallid töötasapinnad said aga välja vahetatud mustade kõrgsurvelaminaadist töötasapinna vastu, mille tulemusel valge köögimööbel koos musta värvitooni töötasapinnaga oli saavutanud põhjamaiselt omase karge ilme. 

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Noore pere armas põhjamaine kodu - MAGAMISTUBA 2013a

Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
20 August 106 korda TEHTUD TÖÖD

Üllatav valge-kollase kombinatsioon magamistoas ei jäta kedagi külmaks. Algne õrna rohekat tooni sein sai kauni erkkollase soovitud julge värvi, mis elutoa halli- valge koosluselt sujuvalt üle tuleb. Jätkatud on põhivärvitooni edasi viimist ka magamistoas, milleks on valge värvitoon. Aknalauks valitud samuti ehe puit, mis eelnevalt töödeldud ja peitsitud tammetooni peitslakiga. Romantilist hõngu magamistoale lisab pitsilise tekstiiliga kaetud riidesirm.
Laes asetsev ümmargune laelamp on hoolikalt valitud vooditekstiilide põhjal, millel peal samasugune muster.

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Noore pere armas põhjamaine kodu - LASTETUBA 2013a

Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
20 August 96 korda TEHTUD TÖÖD

Algne meresinine tuba sai ühendatud ülejäänud ruumidega. Jätkatud sai nii valge põhivärvitooniga kui ka halli värviga (mis sai toodud ruumi vooditekstiilide näol). Valget tooni taust aitas aga mõjule pääseda erinevatel värvitoonidel, mida antud lastetoas võib leida nii tekstiilil kui riietel. Lastetoa kõige suuremale seinale sai kujundatud seinatahvel, mis sai otse seinale tehtud. Tahvliosa ümber sai pandud puidust liistud, et jääks mulje kui suurest tahvlist, mis seinale toetuma pandud. Mitmed mööblidetailid on pärit vanakraamiturult. Nii tool, kui kirjutuslaud said mööblivärviga uue valge värvitooni. Kuna peres kasvamas kaks last oli narivoodi pisikesesse lastetuppa ideaalne valik. Samuti välistasime riidekapi, mille asemele sai lihtne puidust riidestange.

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Foto: RomantilineKODU

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save